SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 882-428-444

Blog

Jak wkroczyć w świat stomatologii cyfrowej

Dr n. med. Marcin Kędra : Nowe technologie rewolucjonizują stomatologię. Ułatwiają pracę lekarzom, ale też znacząco poprawiają komfort pacjentów. Teraźniejszość i przyszłość z pewnością należy do protetyki cyfrowej. Rozmawiamy konkretnie, a więc przywołam tu od razu skaner wewnatrzustny 3D, który diametralnie zmienił pracę protetyków. Zastąpił on tradycyjny proces pobierania wycisków i przygotowywania prac protetycznych.

Tradycyjne masy wyciskowe zastępowane są przez technologię 3D, wyciski pobierane są wirtualnie. Ja ten proces nazywam kręceniem filmu zębom, dzięki czemu lekarz od razu widzi dokładnie pełny obraz jamy ustnej. W tradycyjnym modelu dentysta miał do dyspozycji jedynie wycisk, który mógł jedynie obejrzeć zanim wysyłał go do laboratorium technicznego, gdzie odlewano model z gipsu. Po drodze mogło dojść do szeregu zdarzeń zniekształcających ostateczną pracę: masy się kurczą, do odlewów mogły dostawać się pęcherzyki powietrza, zawsze istnieje ryzyko błędu, choćby połamania odlewu.

Nowoczesne technologie eliminują zdecydowaną większość potencjalnych pomyłek i niekorzystnego wpływu różnych czynników. Dzięki temu nasze prace odznaczają się zdecydowanie wyższą jakością i precyzją. Nowoczesne skanery wewnatrzustne pracują z dokładnością do 20 mikronów (ludzki włos ma grubość ok. 100 mikronów)! Stomatologia cyfrowa ma dwie istotne dla pacjenta i dentysty zalety: oszczędza czas i pozwala z dużą dokładnością dopasować uzupełnienie. Poznaj wszystkie zalety.

średnia ocen:
0
/5 - 156 głosów
Oceniłeś już ten wpis
Dziękujemy za oddanie głosu
OCEŃ WPIS:
Zostaw komentarz
Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych przez tę witrynę w celu umieszczenia na niej Twojego komentarza.

Zaufali nam